Autoškola Hron

Výcvik

Popis

  • súčasťou skupiny B sú aj podskupiny AM – malé motocykle, B1 – trojkolky a ľahké štvorkolky a to do 50 cm3 a do rýchlosti 45 km/h.
  • osobné automobily a ľahké nákladné automobily do 3500kg

V tomto výcviku absolvuješ:

  • 32 hodín teoretickej prípravy (10 trojhodinoviek a 1 dvojhodinovka)
  • 4 hodiny výcviku na autocvičisku
  • 4 hodiny výcviku na trenažéry
  • 24 hodín praktickej jazdy
  • 6 hodín flexi
  • 1 hodina praktická údržba

Teória

Teoretická príprava prebieha vo forme skupinových prednášok v priestoroch Centra voľného času Domino na ulici Bela IV. 1567/6 vo Zvolene, v dohodnutých termínoch. Pri výučbe využívame najmodernejšiu didaktickú techniku a nami dlhodobo overené školiace postupy, ktoré ti pomôžu rýchlejšie si zapamätať a pochopiť všetko potrebné.

Praktická údržba

Nie len na hodinách teórie sa dozvieš o praktickej údržbe vozidla ale aj na cvičisku ťa ňou prevedie a zodpovie ti otázky poverený inštruktor.

Prvá pomoc

Naša autoškola ti sprostredkuje kurz prvej pomoci pre žiadateľov o vodičské oprávnenie. Počas 8 hodín trvajúceho akreditovaného kurzu získaš certifikát o absolvovaní. Kurz je zakončený testom - skúškou z teoretickej časti a z praktickej časti. Po úspešnom ukončení skúšky získaš ako účastník kurzu potvrdenie o absolvovaní kurzu prvej pomoci.

Jazdy

Praktickú časť výcviku absolvuješ po zvládnutí väčšiny teórie vo forme jázd na cvičisku a v cestnej premávke. Po oboznámení sa s autom a získaní základných zručností potrebných na vedenie motorového vozidla na cvičisku sa plánujú individuálne jazdy, ktoré ti časovo vyhovujú.

Záver kurzu

Ak absolvuješ všetky povinné časti kurzu, čaká ťa záverečná skúška. Po ukončení kurzu je potrebné zakúpiť kolok v hodnote 33 EUR. Následne budeš prihlásený na záverečnú skúšku na ktorú sa treba pripraviť a prísť na čas. :) Záverečné skúšky začínajú v ranných hodinách. Všetci, ktorí idete na skúšky sa stretnete pred Okresným úradom (Klientské centrum), kde po úvodnom slove skúšobného komisára a predložení občianskeho preukazu, absolvujete záverečný test. Tí, ktorí úspešne absolvujú test, pôjdu spolu s inštruktormi na cvičisko. Na cvičisku ukážeš ako si sa naučil prejsť pomedzi kužele a parkovať. Keď to zvládneš, ostane ti už len jazda v premávke. Po úspešnej jazde, dostaneš potvrdenie, že si zvládol úpešne celý kurz a na ďalší pracovný deň, si môžeš ísť vybaviť vodičský preukaz.